Dodany: 2010-11-30 12:34:46

Jak założyć księgę wieczystą Księga wieczysta jak nie trudno domyślić się to najważniejszy dokument, stwierdzający jednocześnie stan prawny danej nieruchomości. W jej założeniu może pomóc chociażby radca prawny Olsztyn, który to może nie tylko na jej temat udzielić wszelkich niezbędnych informacji oraz wyjaśnień, jak również złożyć ją samodzielnie we właściwym dla danej nieruchomości sądzie rejonowym w wydziale ksiąg wieczystych.

 

Oczywiście by radca prawny Olsztyn mógł wykonać wszelkie niezbędne czynności związane właśnie z jej założeniem, osoba zlecająca te czynności winna dostarczyć mu wszystkich niezbędnych informacji do których należy numer ewidencyjny działki lub innej nieruchomości, miejsce jej położenia jak również i obszar na którym się znajduje. Należy podać również dane wszystkich właścicieli. Zdarzają się również sytuacje w których radca prawny szczecin nie będzie konieczny.

 

Dzieje się tak przede wszystkim w sytuacji, kiedy działkę czy inną nieruchomość będziemy chcieli sprzedać. Wówczas wniosek o założenie księgi wieczystej musimy złożyć samodzielnie, zarówno osobiście jak i przez internet o ile wydział ksiąg wieczystych należy do systemu informatycznego. We wniosku podać należy również PESEL lub REGON jak również adresy zamieszkania, nie zapominając o informacji iż dana nieruchomość nie posiada jeszcze księgi wieczystej..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak założyć księgę wieczystą
Nick: