Dodany: 2010-11-30 12:20:33

Jak sprawdzić stan prawny działki Obecnie budowa domu to jedno z największych wyzwań jakie stoi przede wszystkim przed tymi, którzy chcieliby zamienić mieszkanie w mieście w bloku na własny dom w miejscowości nieopodal miasta.

 

Aby jednak mieć możliwość wybudowanie tej nieruchomości Olsztyn potrzebna jest działka budowlana. Oczywiście nie trzeba kupować jej od razy, można przekształcić na nią działkę rolną. Jednak dla osób decydujących się na kupno nieruchomości Olsztyn takiej jak właśnie działka budowlana, pierwszą czynnością przed podpisaniem umowy jej kupna – sprzedaży powinno być sprawdzenie jej stanu prawnego.

 

Można tego dokonać w właściwym sądzie rejonowym właściwym dla danej nieruchomości Olsztyn w wydziale ksiąg wieczystych. Tak właśnie każdy kupujący dowie się czy obecny właściciel posiada prawo własności danej działki, czy nie jest ona obciążona hipoteką jak również czy nie jest służebnością. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie podjąć decyzję o jej zakupie, gdyż jej stan prawny będzie uregulowany zgodnie z prawem..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak sprawdzić stan prawny działki
Nick: