Dodany: 2011-12-23 14:22:57

 

Balustrady zewnętrzneW dzisiejszym budownictwie, mało które mieszkanie w domach wielorodzinnych nie posiada choć małego balkonu lub tarasu. Obecnie takie prywatne kawałki przestrzeni na zewnątrz budynków, stają się standardem.

 

Muszą być one jednak odpowiednio zabezpieczone, gdyż upadek, nawet z małej wysokości, może być bardzo groźny – nie wspominając już o wieżowcach. Dlatego wyposażane są one w zewnętrzne balustrady olsztyn, służące temu celowi.

 

Balustrady olsztyn montowane na zewnątrz obiektów, muszą przede wszystkim być jak najbardziej odporne na działanie czynników atmosferycznych – wiatru, deszczu, mrozu, śniegu – a więc wykonane z materiałów w małym stopniu poddających się ich wpływowi. Dlatego też zewnętrzne balustrady olsztyn to najczęściej konstrukcje stalowe lub aluminiowe (znacznie rzadziej drewniane), czasem z elementami z odpowiedniego rodzaju szkła hartowanego. Muszą być to struktury bardzo wytrzymałe i sztywno osadzone w podłożu. Obowiązujące przepisy budowlane określają, że wysokość tych instalowanych na balkonach i tarasach nie może być mniejsza niż sto dziesięć centymetrów.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Balustrady zewnętrzne
Nick: