Dodany: 2011-12-22 13:18:36

 

Jak wymierzyć drzwiW momencie podjęcia decyzji o rozpoczęciu remontu domu lub mieszkania okazuje się, że mamy niezwykle wiele do zrobienia. Całość procesu trzeba zaplanować, rozdysponować budżet na konkretne działania oraz wymierzyć powierzchnie i przestrzenie podlegające zmianom – miedzy innymi drzwi olsztyn.

 

Pamiętać trzeba, że obecnie zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne drzwi olsztyn wysterują w kilku standardowych rozmiarach. W zależności od wielkości mieszkania i posiadanych tam rozwiązań, otwory drzwiowe mogą mieć osiemdziesiąt, dziewięćdziesiąt lub sto centymetrów szerokości (wysokość jest z reguły taka sama – około dwóch metrów). Szersze zdarzają się raczej tylko w budynkach publicznych, przystosowanych dla niepełnosprawnych. Drzwi olsztyn o wymiarach odbiegających od tych kanonów, trzeba niestety zamawiać już indywidualnie, co wiąże się z kolei ze zwiększeniem kosztów i czasu ich wykonania.

 

Pamiętajmy, że mierząc otwór pod skrzydło drzwi olsztyn, musimy tam jeszcze uwzględnić zamontowanie ościeżnicy. Warto więc zostawić sobie kilka centymetrów zapasu z każdej strony..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak wymierzyć drzwi
Nick: